2043/256
To spanske apotekerkrukker af fajance, dekoreret i henholdsvis blåt med inskription samt i gult, mangan og blåt med design. Talavera? 18. årh. H. 26 og 26,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag, revner og reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud