2132/718
Dansk møbeldesign
Overpolstret lænestol med ben af bejdset træ, betrukket med grønt møbelstof. 1930–40'erne.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Betræk med smuds, pletter og slitage.
Moderne kunst og design, 10. august 2021
Vurdering
Hammerslag
22 bud