2142/93
En samling kinesiske mandarin hat knopper af forskellig farvet glas og forgyldt metal samt stand af træ. Qing, 19. årh. H. ca. 3,5–6 cm. (19)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Undersøgt med montering, uden garanti for skjulte fejl. Ridser. Afslag.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
10 bud