1634/​764

Dansk snedkermester

Lav skænk af valnød, front med to døre og fire skuffer med greb af messing. 1940'erne. H. 82. B. 184. D. 52.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Finérskader.

Moderne kunst og design, 23. august 2016

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag