2115/755
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par lysestager af bronze, firsidede stammer på runde fodstykker. Stemplet monogram, Denmark, dessin B 92. H. 19,5. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 13. april 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud