899/​732

Et par store franske kandelabre af forgyldt og patineret bronze, hver med ni lysarme. Senempire form, 19. årh.s slutning. H. 88. (2)

Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: furniture@bruun-rasmussen.dk

Møbler, tæpper, sølv, porcelæn og glas, 4. december 2020

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

20.000 DKK