2434/​11

Dansk senempire himmelseng, endegavle pg himmel af birketræ indlagt med mørkt træ, sider af fyrretræ, løs skumgummi madras medfølger. 19. årh.s begyndelse. H. 218. L. 190. B. 115.

Proveniens: Dansk herregård.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Sengen er ikke helt stabil og trænger til at blive strammet.

I Lyngby
Vur­dering

15.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?