2049/7064
Gelede maske, udskåret træ, hvidt, brunt og blåt pigment. Yoruba, Nigeria. L. 31, H. 16.
Proveniens: Ex. Sotherby's London. 24/3 1986 Lot 82.
Tribal art, 6. december 2020
Vurdering
Hammerslag
15 bud