922/518
Etui af agat i sort-brune nuancer, flad form med nedadvendt kant og runde hjørner, monteret med ramme af 14 kt. guld og lås prydet med cabochonslebet antagelig Burma rubin. Vægt ca. 110 g. Stemplet Paul Telge, Berlin. 20. årh.s begyndelse.
Budfrist
Vurdering
Kommissionsbud
Telefonbud