2426/​891

Henning Larsen (f. 1925, d. 2013)

Et par store udendørs væglamper med stel af jern. Top af patineret kobber, underdel af skærm af klart akryl. Udført hos Fog & Mørup. H. 64. D. 73. (2)

Brugsslitage, herunder ridser og mærker samt patina efter udendørsbrug. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

1066288 6.000 DKK