2438/579
Dansk design
Et par væglamper af messing. Skærme indvendigt med hvid bemaling. Antageligt udført hos Louis Poulsen, 1940–1950erne. L. 35. Diam. 17,5. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 17. september 2024
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
12 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||