12037/8
Samling hollandske fliser, heraf størstedelen dekorerede i blåt med arkitektur i dobbelt cirkelslag, derudover enkelte i farver med tulipaner og figurer. 18. årh. Monterede på plade. 175×67. (65)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Kunst, antikviteter & design, 10. september 2020
Vurdering
Hammerslag