12037/​8

Samling hollandske fliser, heraf størstedelen dekorerede i blåt med arkitektur i dobbelt cirkelslag, derudover enkelte i farver med tulipaner og figurer. 18. årh. Monterede på plade. 175×67. (65)

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Kunst, antikviteter & design, 10. september 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.700 DKK

(Autobud) 2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 2.300 DKK
2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK