2424/107
Barok vitrineskab af egetræ, overdel med svungen top med glasdøre, indvendig med rød bemaling, mellemstykke med skuffe, underdel af profileret dør. 18. årh. H. 202. B. 80. D. 46.
Overdel og underdel ikke originalt sammenhørende men sammensat med et nyt mellemstykke i form af en skuffe. Nøgle medfølger til overdel men mangler til den nederste dør.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag