2433/264
Fem katolske helgenfigurer af udskåret og bemalet træ. 19. årh. H. 37–42. (5)
Manglende øjne eller defekte øjne. Madonna med ældre reparation på arm. Større afskalninger og krakelinger. Revner i træet. En figur med afslag på næsen. To figurer med manglende attributter. Figur med afslag på fingre, afslag på base, defekt banner. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Vurdering