Christian Benjamin Olsen (f. Odense 1873, d. Frederiksberg 1935)
Den russiske Zars yacht 'Standart' i Københavns Havn. Sign. Chr. Benjamin Olsen. Olie på lærred. 28×38.
6. april 2020: Beskrivelse korrigeret.
Lærred bør strammes op. Behov for rensning. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. april 2020
13 bud