1232/15
Carl Bøgh (f. København 1827, d. sst. 1893)
Sommerdag med en so og hendes smågrise. Sign. Carl Bøgh 1875. Olie på lærred. 40×50.
Lærredet er dubleret. Retoucheringer.
Ældre malerier og antikviteter, 6. august 2012
Vurdering
Hammerslag