1803/​1601

Russisk ikon med fremstilling af Kristus Pantokrator. Tempera på træ monteret med messing oklad. 19. årh. 31×27.

Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker.

Varia, 18. januar 2018

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag