1803/1601
Russisk ikon med fremstilling af Kristus Pantokrator. Tempera på træ monteret med messing oklad. 19. årh. 31×27.
Mindre krakeleringer samt afskalninger. Ridser og mærker.
Varia, 18. januar 2018
Vurdering
Hammerslag