2043/375
Hans Smidth efter, 20. årh.
Landskab med hytte og gæs. Usigneret samt betegnet kopi af..? Olie på lærred. 38,5×64.
Behov for let overfladerensning. Mindre krakeleringer. Stifthul. Trykmærke fra blændrammen. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag