2424/82
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941)
To unge kvinder i lyse sommerkjoler skuer ud over havet. Sign. N. F. Schiøttz-Jensen. Olie på lærred. 43×62.
Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. juni 2024
Vurdering
Hammerslag