2014/818
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999)
Bordlampe af stentøj dekoreret med grønlig glasur. Sign. PL-S. Udført og mærket hos Palshus. H. inkl. skærmholder 49.
Nogle ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 31. marts 2020
Vurdering
Hammerslag
24 bud