2149/8674
Russisk signetring af 14 kt. guld med spejlvendt kyrillisk monogram БШ. Tilsynelande ej mestermærket, 1908–1917 med utydeligt bystempel, lødighed 56. Vægt 8,5 g. Str. 51.
Mindre alders- og bruggslitage, bl. a. enkelte ridser fra rengøring efter brugen af lak.
Russisk tema, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud