2014/201
Tre kinesiske og japanske bronze vaser, disse balusterformede støbte med ornamentik H. 11 og 12 cm, samt tripod røgelseskar H. 14 cm. 19/20. årh. (3)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ene vase med brud på øvre rand. Røgelseskar med manglende hank.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. marts 2020
Vurdering
Hammerslag