1920/​1521

Fransk lysestage af delvis forgyldt messing med syv lysarme og dekoreret med druer, liljer, kornakser og blade. Ca. 1900. H. 106 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Varia, 16. maj 2019

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag