1908/​550

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Sæt på seks stole med stel af palisander. Sæder med gult flettet uldgarn. Model 78. Designet 1962. Udført og mærket med metalskilt hos J. L. Møller, Højbjerg. (6)

Dette emne handles i fuldmoms

Fremstår med alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. En stol med defekt flet i sæde. Sæder med pletter.

Moderne kunst og design, 19. februar 2019

Vur­dering

15.000–20.000 DKK

Hammerslag

14.500 DKK

14.500 DKK
(Autobud) 14.000 DKK
13.500 DKK
(Autobud) 13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK