1904/1589
To kinesiske kopper på stand af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. Mærket Daoguang, men 20. årh. H. 10 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 24. januar 2019
Vurdering
Hammerslag
21 bud