2108/849
Erik Marquardsen (f. Nykøbing Falster 1949)
Takashi Okamura (f. Nagano 1949)
“Cento”. Højrygget lænestol med skammel på drejestel af børstet stål. Udført hos Skipper Furniture. (2)
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Lugtgener af røg.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
15 bud