2108/​849

Erik Marquardsen (f. Nykøbing Falster 1949)

Takashi Okamura (f. Nagano 1949)

“Cento”. Højrygget lænestol med skammel på drejestel af børstet stål. Udført hos Skipper Furniture. (2)

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Lugtgener af røg.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

15 bud

5.500 DKK
(Autobud) 5.000 DKK
4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
(Autobud) 4.000 DKK
3.800 DKK
(Autobud) 2.600 DKK
2.500 DKK
(Autobud) 2.400 DKK
2.300 DKK
(Autobud) 2.200 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK