2138/852
Dansk møbeldesign
Dameskrivebord af eg, front med en skuffe af teak. H. 72. L. 100. D. 60.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker, skjolder. Top en smule ujævnt falmet.
Moderne kunst og design, 21. september 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud