Janus la Cour (f. Ringkøbing 1837, d. Odder 1909)
Skyformationer over et åbent landskab. Sign. J la Cour. Olie på lærred. 27×41.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret. Mindre krakeleringer. Enkelte afskalninger. Retoucheringer.
846261 |