2142/201
Johan Georg Seitz (f. Nürnberg 1810, d. Wien 1870)
Opstilling med roser og georginer i en kurv. Sign. G. Seitz. Olie på lærred. 45×55.
Mindre retoucheringer. Mindre krakeleringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag