2033/527
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Chambrure”, 1973. Sign. Estève, E.A. Litografi i farver. Lysmål 53×69 cm.
Litteratur: Prudhomme & Moestrup, kat. nr. 70, ill. s. 98.
Dette emne handles i fuldmoms
Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.
Moderne kunst og design, 11. august 2020
Vurdering
Hammerslag