2131/267
Japansk kunstner, 19. årh.
Kakemono med figursceneri. Seglsigneret. Gouache på silke. Monteret på silke. Meiji. Billedstørrelse 143×66 cm.
Aldersrelaterede spor, foldemærker, fugtpletter.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. august 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud