643/604
Carl Milton Jensen (f. Slagelse 1855, d. Højbjerg 1928)
Landskab med hestevogn, figurer og hus ved en skov. Sign. monogram 1879. Olie på lærred. 60×94.
Restaureret. Én reparation/lap på bagsiden. Retoucheringer. Behov for overfladerensning.
Malerier, 25. oktober 2006
Vurdering
Hammerslag