1831/1560
Buddha af patineret bronze, siddende i Bhumisparsa Mudra på lotustrone. 19.-20. årh. H. 25.
Tilvirket tronen. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag
31 bud