2040/646
Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001)
“Kul”. Sign. SD, Skagen Okt. 62 samt på bagsiden Svend Danelund, Skagen Okt. 1962. Olie på lærred. 46×53.
Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 29. september 2020
Vurdering
Hammerslag