1536/1674
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, prydet med romersk figyr, skive af hvid emalje. 19. årh.s begyndelse. H. 43. B. 33. D. 14.
Pendul samt optræksnøgle medfølger. Krakeleringer på skiven.
Varia, 3. september 2015
Vurdering
Hammerslag
22 bud