2102/367
Tre manglebrætter af delvis bemalet træ, udskåret med karvesnit, én med initialer og årstal anno 1724, greb i form af hest. 18. årh. L. 60–68. (3)
Ormehuller. En restaureret ved greb. Monterede med ophæng. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. januar 2021
Vurdering
Hammerslag