1348/66
Julius Friedlænder (f. København 1810, d. sst. 1861)
Portræt af en herre. Sign. monogram. Olie på lærred. 53×44.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier og møbler, 25. november 2013
Vurdering
Hammerslag
21 bud