1850/8564
Suite af miniature-medaljer (Dannebrogsordenen, deltager medalje fra Krigen 1864 med profilportræt af Kong Christian IX, Kong Christian IX og Dronning Louise, roset med monogram for Kong Carl XV af Sverige samt miniature-medalje med profilportræt af Kong Oscar II af Sverige. (5)
Proveniens: Hendes Højhed Prinsesse Elisabeth til Danmark (1935–2018).
Minimal aldersslitage.
H.H. Prinsesse Elisabeth til Danmark, 13. december 2018
Vurdering
Hammerslag
29 bud