1314/1644
Potageske af hammerslået sølv, to A. Michelsen julegafler og juleske af delvis forgyldt sølv 1922 og 1933 samt syv Antik rokoko skeer af sølv. 20. årh. Vægt ca. 665 gr. Potageske L. 34. (11)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Delvis graveret.
Varia, 4. april 2013
Vurdering
Hammerslag