2446/18
Et par franske Empire lysestager af forgyldt bronze, kannelerede stammer på runde fodstykker, støbt med ornamentik. 19. årh. H. 27 og 27,5. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Baser med minimale skævheder.
Vurdering