2044/​653

Jens-Flemming Sørensen (f. København 1933, d. Pietrasanta 2017)

Ophobning. Usigneret. Skulptur af støbejern. H. 35. L. 65. B. 60.

Proveniens: Foreningen for Kunst på Arbejdspladsen.

Moderne kunst og design, 27. oktober 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag