2021/92
Islandsk spindelstol af udskåret fyrretræ rigt dekoreret med navnetræk, udskæringer og årstal 1878. 24×22,5×19.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag