2002/176
Hans Hilsøe (f. Thystrup ved Faxe 1871, d. 1942)
Øster Søgade ved Søtorvet en sommerdag. Sign. H. Hilsøe 34. Olie på lærred. 60×41.
Minimale krakeleringer og minimal retouchering
Ældre malerier, møbler og varia, 6. januar 2020
Vurdering
Hammerslag