Foto endnu ikke klar
893/47
Michael Ancher (f. Bornholm 1849, d. Skagen 1927)
Mand med stråhat liggende i klitterne betragter et bål. Sign. M. A. Olie på lærred. 46×63.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020
Vurdering
Hammerslag