2440/​901

Louis Poulsen

To lampestel af bruneret metal, zink og messing. Udført hos Louis Poulsen. 1930–40'erne. H. 35,5. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Manglende skærme og skærmholdere. Rust. En med manglende afbryder og afbryder med afslag.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

26 bud

165774 (Autobud) 5.000 DKK
807891 4.800 DKK
165774 4.600 DKK
807891 4.400 DKK
165774 (Autobud) 4.200 DKK
911247 4.200 DKK
165774 4.000 DKK
911247 3.800 DKK
807891 3.600 DKK
911247 3.400 DKK
165774 (Autobud) 3.200 DKK
911247 3.000 DKK
165774 (Autobud) 2.700 DKK
911247 2.600 DKK
165774 (Autobud) 2.500 DKK
911247 2.400 DKK
165774 2.300 DKK
985494 2.200 DKK
900971 2.100 DKK
985494 (Autobud) 2.000 DKK
900971 2.000 DKK
985494 (Autobud) 1.950 DKK
900971 1.900 DKK
985494 1.600 DKK
911247 1.550 DKK
985494 1.500 DKK