2103/687
Anton Linnet (f. Tønder Landsogn 1922)
Uden titel, ca. 2000. Usign. Rustfrit poleret stål på sokkel af rød granit. H. 34. B. 37 . D. 37.
Proveniens: Kunstneren Joseph Salamon.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
32 bud