2021/98
Dansk Louis XVI konsolbord af bemalet og forgyldt træ, senere plade af træ. J.C. Lillies stil. 18. årh.s slutning. H. 76. L. 54. B. 35.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Delvist omlavet.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. maj 2020
Vurdering
Hammerslag