2109/917
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965)
Sofabord af mahogni med opklappelige, halvcirkelformede endplader. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 65. B. 55/138. L. 84.
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak.
Auktion
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt