Erik A. Frandsen (f. Randers 1957)
“Autonom anatomi”. Alle sign. Erik A. Frandsen 86, 8/10. Kassette med 36 raderinger. Trykt hos Niels Borch Jensen af Kristine Suhr. Udgivet af BOGGALLERIET. Bladstørrelse 38×32. Uindrammet.
Proveniens: Poul Jensens samling, Aarhus.
Moderne kunst og design, 1. december 2020
16 bud