2118/859
Dansk møbeldesign
Rektangulært sofabord af palisander, top ilagt kunstnerfliser i violette, blå og beige nuancer. 1970'erne. H. 50 L. 139. B. 72.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker. Falmet.
Moderne kunst og design, 4. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud